Obec Lužnice
Lužnice

Úřední hodiny  Pondělí 8:00-12:00  13:00-17:00  Středa 8:00-12:00  13:00-17:00

Lužnická nota

LUŽNICKÁ NOTA je přehlídka hudebních souborů dětí a mládeže z našeho regionu, kterou pořádá Osvětová beseda Lužnice za podpory obce Lužnice

Probíhala v letech 2004 - 2010.

OHLÉDNUTÍ ZA LUŽNICKOU NOTOU

2004 - 2006

První ročník této přehlídky hudebních souborů dětí a mládeže se konal v červnu roku 2004. S nadšením se členové OB Lužnice zúčastnili příprav, i když s nejasným výsledkem. První ročník této přehlídky se nakonec vydařil a stejně tak i další. Jediné, co nám mohlo pokazit náladu, bylo poněkud deštivé počasí, ale ani to nás nezviklalo.

Přehlídky se zúčastnila již řada souborů. Tradičně v Lužnici vystupuje pěvecký soubor Zvoneček a Racek ze ZŠ v Lomnici nad Lužnicí. Dále to pak byly tyto soubory: Akordeonový soubor z Třeboně, Dechová hudba Temelín, Flétnový soubor ze ZUŠ Třeboň, folklórní soubor Blaťáček ze Ševětína, pěvecký soubor ze ZUŠ Piaristické nám. v Českých Buějovicích a flétnový soubor z téže školy, pěvecký soubor Bona Viva za ZUŠ Slavonice, taneční orchestry Glóbus a Kvintet ze ZUŠ Trhové Sviny, dechový soubor ze ZUŠ Třeboň, "flétnový soubor" lužnických dětí navštěvujících ZUŠ Třeboň.

2. a 3. ročník byl podporován z fondů EU v rámci spolupráce mezi ČR a Rakouskem. Spolupráce byla navázána se spolkem TOGETHER - toto sdružení se zabývá spoluprácí české a rakouské mládeže.  V rámci této spolupráce u nás vystoupili mladí rakouští rappeři a měli jsme možnost vidět a vyzkoušet si grafitti.

Organizace a přípravy se účastní nejen členové Osvětové besedy jako např. Miroslava Kolouchová, Zdena Kalianková, Kamil Kaleta, Renata  Kazdová, Milena Hutterová, Pavla Hutterová, Vlaďka Kolouchová, Jan Becher, Lenka Kaletová, Markéta Bezemková, Milan Janát, František Kocar, Vlasta Kocarová, Jitka Šachlová, Lída Košinová, Kristina Bláhová. Bára Radostová a další.

Účastnickou cenu, kterou vyrábí pan Vlasák v soukromé sklárně v Bělčicích, dostává každý soubor. Dále je udělována cena starostky obce a v minulém ročníku předal cenu i jihočeský senátor pan Jiří Pospíšil

Velké díky patří všem, kteří celou akci podporují a to nejen finančně. Jsou to především:
obec Lužnice, vodácký kemp Lužnice a pan Zdeněk Radosta, Technické služby Třeboň, Autodoprava Jaroslav Kovář, Knihkupectví Carpio, Pivovar Regent, Elektro Petr Václav, Veolia (1. JVS)   a další

2007

Za slučného počasí se na pouťovou sobotu 19.5.2007 konal již čtvrtý ročník  přehlídky hudebních souborů dětí a mládeže.  Přehlídka vznikla za finanční podpory obce Lužnice a Krajského úřadu v Českých Budějovicích (15 000 Kč).

Tentokrát se ho zúčastnily  tyto soubory: Pěvecký  soubor Zvoneček a Racek ze ZŠ Lomnice nad Lužnicí pood vedením Jitky Balcarové, hudební skupina Džem z 1. soukromé ZUŠ v Českých Budějovicích pod vedením pana učitele Palkosky, ze ZUŠ Piaristické nám. v Českých Budějovicích k nám přijel flétnový soubor pod vedením Jany Dvořákové a pěvecký soubor pod vedením Jany Mikulášové, Dechový orchestr ze ZUŠ Třeboň pod vedením Petra Gramana, který vede i flétnový soubor ZUŠ Třeboň.

Děkujeme všem souborům za příjemně strávené chvilky s hudbou, všem pořadatelům za pilnou práci a všem, kteří letošní ročník podpořili.

2008

Tak máme za sebou pátou "notu" a všichni (pořadatelé) jsme si oddychli, protože vše dopadlo podle našich představ - tj. PARÁDNĚ! Počasí přálo akci pod širým nebem a během slučného odpoledne se nám představilo celkem šest souborů Přehlídku tradičně zahájil pěvěcký soubor Zvoneček ze ZŠ v Lomnici nad Lužnicí pod vedením paní Jitky Balcarové a byl následován flétnovým souborem ze ZUŠ Piaristické nám. v Českých Budějovicích pod vedením paní Jany Dvořákové.  Na tanečním parketě bylo možno shlédnout krátké vystoupení tanečního kroužku ze ZUŠ Třeboň. Z téže školy přijel i Dechový orchestr pod vedením pana Petra Gramana. Ze stejné ZUŠ jako flétnový soubor přijel i Veliký ZUŠband pod vedením pana Jiřího Klimeše. Na závěr přehlídky se představil instrumentální soubor z první soukromé ZUŠ v Českých Budějovicích pod vedením pana Pavla Palkosky. V jedné z přestávek se představil i Vašek Babka s "beetboxem". Po předání účastnických cen a ceny starostky obce se na "podium" vrátil Veliký ZUŠband z Českých Budějovic a hrál k poslechu. Doufáme, že jste si všichni užili příjemné odpoledne tak jako my - pořadatelé :)

Poděkování patří: obci Lužnice, jihočeskému kraji za finanční příspěvek, panu Z. Radostovi a kempu Lužnice,  panu J. Kovářovi a dalším.

Poděkování patří především i všem pořadatelům: zleva - Miroslava Kolouchová, Zdenka Kalianková, Vlasta Kocarová, Katka Hrubá, Vlaďka Kolouchová, Ondra Čunát, Jan Becher, Tomáš Lorenc. V první řadě Lída Košinová, Kristina Bláhová, Barča Radostová a Darinky Širhalová, která předávala vedoucím souborů květiny.

2009

6. ročník přehlídky hudebních souborů dětí a mádeže "Lužnická nota", se bude konat 16.5.2009 od 13 hodin v kempu Lužnice

Letošního ročníku se účastnily tyto soubory: pěvecký soubor Zvoneček ze ZŠ Lomnice nad Lužnicí, žesťový soubor ZUŠ Třeboň, folklórní soubor Blaťáček ze Ševětína, flétnový soubor ZUŠ Piaristické nám. České Budějovice, dechový orchestr ZUŠ Třeboň, jazzový kvartet 1. soukromá ZUŠ České Budějovice, ZUŠband ZUŠ Piaristické nám. České Budějovice, skupina Soukromý obchod - hardrock - Třeboň, členky taneční skupina Žába Veselí nad Luž. a Magic kids

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. oblačno 16/5 °C