20. 8. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, na východě až polojasno. Denní teploty 21 až 25°C, na JV až 28°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Slavnostní otevírání silnice vedoucí obcí 1968

Pro vlastníky lesů – o kůrovcové kalamitě

Typ: ostatní
Městský úřad Třeboň, odbor životního prostředí, se jako orgán státní správy lesů na správním území ORP Třeboň stále setkává s nedostatečným povědomím vlastníků lesů o kůrovcové kalamitě či povinnostech, které pro ně vyplývají z lesního zákona. Proto se rozhodl vydat přes zimu sérii článků, které budou vlastníky lesů informovat o situaci i o možnostech a znalostech, jak daný stav řešit.

První článek seznamuje se situací, další už se bude podrobněji zabývat konkrétními kroky nutnými k přípravě na situaci, která v lesích v sezoně nastane (podrobněji k bodům nastíněným v závěru prvního článku), později se počítá se seznámením s úlohou odborných lesních hospodářů a zákonnými požadavky na vlastníka a v posledním článku budou uvedeny základní možnosti pomoci a základní znalosti pro správné zpracování a efektivní užití metod boje s kůrovcem.

První článek – Lesy v ohrožení

Vytvořeno: 15. 1. 2019